Wydarzenia i aktualności

 

Uczestnicy zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie w miniony piątek wybrali się na warsztaty do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Podczas warsztatów ceramicznych Uczestnicy mieli okazję spróbować ukręcić glinianą miseczkę na kole garncarskim. Z kolei na warsztatach rękodzielniczych powstały świece z węzy pszczelej, które ozdobią stół Bożonarodzeniowy. Odbyły się także warsztaty z pieczenia świątecznych pierniczków, którymi pachniało w całym autokarze w drodze powrotnej.

Uczestnicy WTZ PSONI Koło w Krośnie przenieśli się w czasie i odwiedzili Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Był to powrót do dzieciństwa, w którym każdy przypomniał sobie swoje ulubione bajki i z łatwością rozpoznał bohaterów sprzed lat. Wysłuchali historii powstania bajki animowanej, a także poznali technikę kręcenia poszczególnych scen. Dowiedzieli się, w którym roku wyemitowano pierwszą polską dobranockę pt.: "Jacek i Agatka". Projekcja ulubionych dobranocek stanowiła fantastyczne dopełnienie całej wyprawy. Po zwiedzaniu muzeum grupa udała się na posiłek, podczas którego dzielili się wrażeniami z wizyty w Rzeszowskim Muzeum Dobranocek.

23 listopada w Warsztacie Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie odbyła się zabawa Andrzejkowa dla Uczestników zajęć. Była to wspaniała okazja zarówno do zabawy jak i poznania przyszłości dzięki wróżbom i przepowiedniom. Wśród Uczestników znaleźli się solenizanci, którym cała społeczność odśpiewała tradycyjne „Sto Lat!”, a Pani Kierownik wręczyła drobne upominki. Wspaniałą zabawę poprowadził Dj Vituha, a Uczestnicy tak bawili się przy dźwiękach znanych przebojów, że nie chcieli opuszczać parkietu. To była udana impreza, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Z okazji Dnia Niepodległości Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie mieli zaszczyt stać się częścią akademii przygotowanej przez uczniów OREW. Wspólnie z instruktorami przygotowali układ taneczny do staropolskiego poloneza. Przebrani w odświętne stroje uczcili tańcem to narodowe święto. Po występie cała społeczność WTZ wybrała się na uroczysty obiad do "Papa Cafe". Jak przystało na 11 listopada na deser podano tradycyjnego rogala Św. Marcina. Niech to święto zawsze przypomina nam, jak wiele znaczy dla nas wolność i niepodległość.

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci"

Wisława Szymborska

Jak co roku, tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie wraz z instruktorami, wybrali się na cmentarz komunalny w Krośnie, aby odwiedzić groby zmarłych koleżanek, kolegów i przyjaciół PSONI. Zapalili znicze i złożyli własnoręcznie wykonane stroiki. To piękny gest szacunku wobec tych, którzy kiedyś byli częścią naszej Społeczności.

Samorząd Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie zorganizował miłą niespodziankę dla pracowników WTZ z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W imieniu wszystkich uczestników przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia, natomiast grupa cukierniczo - garmażeryjna zadbała o słodki poczęstunek.